اتوماسیون اداری کانون بازنشستگان تامین اجتماعی

امروزه نرم افزارهای .و خصوصا نرم افزار های تحت وب خدمات گسترده ای را در جهت مدیریت و سازماندهی اطلاعات در اختیار کاربران قرار می دهند در واقع از بزرگ ترین مزیت ها و دلایل استفاده از این نوع تکنولوژی می توان به یکپارچه بودن و دسترسی در هر زمان و هر مکان اشاره کرد

یکی از اقدامات ماتو ایجاد بستری در جهت مدیرت،  نظارت، گزارش گیری و همچنین ارائه ی خدمات به بازنشستگان بوده است.بدین منظور تیم تخصصی ماتو با همکاری کانون بازنشستگان استان خراسان رضوی اقدام به ایجاد یک نرم افزار تحت وب جهت تسهیل در خدمات رسانی نموده است.

در حال حاضر طبق آمارها بیش از 160 هزار نفر بازنشسته در کل استان خراسان وجود دارد که 100 هزار نفر از آنها به عضویت این سیستم در آمده اند. هر کدام از اعضا با عضویت در این سامانه کارت هوشمند دریافت کرده و می تواند با استفاده از آن از خدماتی مثل ثبت نام بیمه تکمیلی،  دریافت وام، سفر، کلاس های آموزشی ، برنامه های تفریحی،  فوق برنامه و … بهره مند شوند. در واقع یکی از اهداف سیستم این بوده که بسیاری از فرآیند های اداری که در گذشته به صورت حضوری انجام می گیرفتند در حال حاضر به صورت آنلاین و با صرف کم ترین وقت انجام گیرند.

  کانون بازنشستگان استان خراسان ، نرم افزاری یکپارچه در سطح استان و شهرستان های می باشد که با توجه به ساختار کانون ها کا در نمودار زیر نشان داده شده، شامل بخش نظارت و مدیریت استان و نرم افزار شهرستان ها می باشد که بصورت شبکه ای در سطح استان و بصورت یکپارچه با یکدیگر خدمات رسانی میکنند. این سیستم توسط سرور استان مدیریت و هماهنگ سازی می شود و شهرستان ها توسط نرم افزار بر روی این بستر خدمات خود را به یازنشستگان با سرعت و دقت بالاتر ارائه می کنند.